Araç Kiralama Koşulları

KİRALAMA VE KULLANIM KOŞULLARI

Genel

Bu site, Pro Rent a Car Bodrum tarafından işletilmektedir. Bu kullanım kuralları içinde geçen “Biz”, “Bizim”, “Bize”, “Bizi” ifadeleri ile ProRent., “Siz”, “Sizin”, “Size”, “Sizi” ifadeleri ile ziyaretçi/ziyaretçiler kastedilmektedir. Lütfen bu siteyi kullanmadan önce bu kullanım kurallarını dikkatlice gözden geçiriniz. Bu siteyi kullanmanız aşağıda belirtilen kullanım kuralları ile bağlanmayı kabul ettiğinizi gösterir.

Bu Sitede Rezervasyon Yapmak

Onaylanmış olsun ya da olmasın, yapılmış bir rezervasyon kiralık araç temini için bir anlaşma niteliği teşkil etmez. Anlaşma kiralama esnasında yapılır ve kiralamanın yapıldığı ülkenin yasalarına göre düzenlenir

Kiralama Koşulları

1. OGS KGS ve HGS geçişleri ve trafik cezalarının tamamı müşteriye aittir. Bu cezalar şirkete daha sonra tebliğ edilse dahi müşteri kiralama dönemi içerisindeki OGS KGS ve HGS geçişleri ve tüm trafik cezalarından bizzat sorumludur.

2. Kaza halinde aracın yerini değiştirmeden en yakın polis merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu alınmalıdır. Yine müşteri kaza sonrasından en geç 1 saat içerisinde şirket yetkililerine telefon ile bilgi vermek yükümlülüğündedir.

3. Kaza neticesinde müşterinin üçüncü kişilere vermiş olduğu zararlar neticesinde doğacak tüm hukuki sorumluluk müşteriye aittir. Şirket zarara uğrayanların ve/veya sigorta şirketlerinin kendisine müracaatı halinde hiçbir ihtara, tespite, karara ve talep edilen ödeme yükümlülüğüne gerek kalmaksızın talep edilen tutarın tamamı müşteriden tahsil edilecektir.

4. Araçların tamamı zorunlu ve ihtiyari (kasko) sigortası ile sigortalıdır. Sigorta kapsamına girmeyen tüm hasar ve tazminat bedelleri müşteriye aittir.

5. Kaza neticesinde sigorta zayilname bedelleri müşteriye aittir.

6. Kiralanan araçta yasa dışı herhangi bir madde yada yasa dışı herhangi bir işleyiş yada olay durumunda kiralama şirketi kişi ve şirket yetkilileri sorumlu değildir. ( Uyuşturucu, kaçakçılık, uyarıcı maddeler, yasa dışı eylemler, kanunlara ve tüzüklere aykırı herhangi bir durum yada davranış)

7.Araçta alkollü ve trafik işaret işaretçilerine trafik kanunlarını yükümlülüklerine ve davranış şekillerine aykırı bir durum söz konusu olduğunda kiralama şirketi ve yetkilileri sorumlu tutulamaz ve kiralayan kişiden giderlerin tahsil edileceğini kiracı taahhüt eder.

8. Araçlarımıza KASKO bedeli üzerinden %2 muafiyet bulunmaktadır. Her ne sebeple olursa olsun herhangi bir kaza durumunda, araç kasko bedelinin %2 muafiyet miktarını kiralayan kişi ödemekle yükümlüdür.

Sigortaya İlişkin Maddeler

1. Sigorta kapsamına girmeyen hasarlar ve tazminat bedelleri müşteriye aittir.

2.Aracı kiraya veren 3. şahıslara zarar veren kazalar sonucu doğacak hukuki sorumluluğu her araç için akdedilmiş ihtiyari mal mesuliye sigortası dahilinde kalmak şartıyla sigorta şirketinden istifade ettiği tazminat miktarda yüklenir. Bu maddenin üzerinde hukuki sorumluluk müşteriye aittir.

3. Karayollarının belirtmiş olduğu hız sınırının aşılmasında trafik kurallarına uyulmadığında ve araç alkollü kullanıldığında sigorta kapsamına girmez.

4. Stepne ve teyp çalınması, lastik yırtılması, cam kırılması ve kırılması ve far kırılması sigorta kapsamına girmez.

Veri Koruma

Bu websitesini kullanırken bize iletmiş olduğunuz tüm kişisel bilgiler Gizlilik Politikamız’a uygun olarak kullanılacaktır.

Rezervasyon Modülünün Kullanımı

Bu sitede yer alan rezervasyon yapabilme özelliği sadece kendiniz veya sizinle seyahat edenlerin yasal hakkı olan rezervasyonları yapabilmeniz için hazırlanmıştır. Sahte veya hileli rezervasyon yapılmamalıdır.

Haklar

İş bu web sitesinde yer alan materyallerin ve/veya temel teşkil eden yazılım kodunun tamamının veya bir kısmının, kopyalanması, yayımlanması, dağıtılması, transfer edilmesi önceden verilmiş yazılı iznimiz olmadan söz konusu olamaz.

Kabul Edilebilir Kullanım

İş bu web sitesini yalnızca, Türkiye Cumhuriyeti veya web sitesine girdiğiniz ülkede yürürlükte olan kanun ve düzenlemelere uygun düşen amaçlarla ve sitenin kullanım kurallarına sadık kalmak koşuluyla kullanabilirsiniz.

  • Zararlı, müstehçen, iftira eden yada başka kanun dışı bilgileri bu site üzerinden göndermemeyi, yaymamayı;
  • Bu siteyi bir başkasının haklarını ihlal edebilecek bir şekilde kullanmamayı;
  • Resmi olmayan, sahte veya hileli rezervasyon yapmamayı;
  • Herhangi bir yazılım, iş programı veya araç kullanarak bu web sitesinin işleyişine herhangi bir yolla müdahale etmemeyi;
  • Bu sitenin dış görünüşü ve temelini teşkil eden yazılım kodunu bozmamayı, değiştirmemeyi veya bunlara müdahale etmemeyi;
  • Bu siteye yada ilişkisi olan alt yapı oluşumlarına makul olmayan yada sitenin kapasitesi üzerinde yük yükleyecek herhangi bir işlem yapmamayı;
  • Şebekelerimizin hiçbirine her ne sebeple olursa olsun izinsiz giriş yapmamayı ;
    kabul etmiş bulunuyorsunuz.
Open chat
1
Pro Rent'ten Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by
Bu ofiste seçilen araba sınıfından yok. Lütfen farklı bir sınıf seçin!